image

Nazar(İsabet-i Ayn); Arapça bir kelime olup dilimize yerleşmiştir. Türkçe manası Kötü Göz demektir. Nazar bilimsel olarak ta kanıtlanmış; İnsan bünyesinden yayılan zararlı ışınların beyin gücüyle beraber belli bir yere odaklanması sonucu, canlı veya cansız nesneleri olumsuz yönde etkilediği klinik deneylerle konunun uzmanları tarafından açıklanmıştır. Bazı kişilerde bu güç öylesine yoğundur ki gittikleri yada gördükleri yere bir karabasan gibi çökerler. Uğursuzluk bu kişilerde doğuştan vardır. Bazı kişiler ise isteseler bile kötü gözle bakamazlar. Ayrıca yine kimi kişiler nazara meyilli olduklarından çok kalay etkilenirler.

DEVAMINI OKU

Nazar

Nazar(İsabet-i Ayn); Arapça bir kelime olup dilimize yerleşmiştir. Türkçe manası Kötü Göz demektir. Nazar bilimsel olarak ta kanıtlanmış; İnsan bünyesinden yayılan zararlı ışınların beyin gücüyle beraber belli bir yere odaklanması sonucu, canlı veya cansız nesneleri olumsuz yönde etkilediği klinik deneylerle konunun uzmanları tarafından açıklanmıştır.

  Bazı kişilerde bu güç öylesine yoğundur ki gittikleri yada gördükleri yere bir karabasan gibi çökerler. Uğursuzluk bu kişilerde doğuştan vardır. Bazı kişiler ise isteseler bile kötü gözle bakamazlar. Ayrıca yine kimi kişiler nazara meyilli olduklarından çok kalay etkilenirler.


  Nazar değen bir kişi aniden halsizleşir, durduk yerde rahatsızlanır, neyin var denildiğinde de kendiside rahatsızlığının ne olduğunu pek çözemez. Hatta zaman ilerledikçe yatağa düşer yataktan kalkamaz hale gelir.Bu durumda nazardan korunmada bizlere düşen önlem almaktır.İşinin ehli uzman medyumların dualar ve tılsımlarıyla Allah'ın izniyle nazardan kurtarılabilir ve korunabilirler.

  Nazar hadisesine bazıları inanmamaktadır,fakat nazar Kuar'an da delilleriyle olduğu kanıtlanmaktadır.Peygamber Efendimizin bu konu hakkında Hadis-i şerifleride olduğu bilinmektedir.Onun için eskiden beri nazardan korunmak için çeşitli yöntemler ve dualara başvurulmuştur.Nazar boncuğundan tutunda değişik şeyleri insanlar üzerlerinde bulundurularsa korunacaklarına inanmışlardır.Bu sebeple üzerinde her şeyi taşımak dinen de yanlıştır ve bir fayda getirmez.Onun yerine Havas alimlerince tavsiye edilen dua ve terkiblerden istifade etmekte çok fayda vardır.Hatta nazarla alakalı duaları okurken insanın üzerindeki ağırlıklar gider kişi çokca esner ve nazar üzerinden kalkar.Bazı insanlar mıknatıs gibidir.Onlara nazar çokca değer ve nazarı üzerlerine çekerle.Eğer tıbbi bir rahatsızlığı yok ise halsizlik fazlasıyla görülmektedir.Bu hadise insanlardaki hasedin gözlerdeki ışınlar vasıtası ile karşı tarafa isabeti ile olur.Bazende kişide hased olmasada elinde olmayarak bir şeye imrenerek bakması veya normal bakışlada gerçekleşebilir.

  Nazar sadece insanlara değmez.Çiçeklere,hayvanlara,eyalara,bağ ve bahçeye,ev,araba,hatta insanın işine bile nazar değebilir.Bazı insanlar bunun farkındadır,mesela işi o kadar iyi iken dükkanı müşteriyle dolup taşarken,öyle zaman olurki,dükkana biri girer dükkan sahibi siftah dahi yapamaz.

  Bundan seneler önce insanlar üzerinde ilmi araştırmalar yapılmaktaydı.Bir zat,ellerini hiç değdirmeden gözleriyle bakarak çatal,kaşık gibi metalleri büküyordu.Hatta bu deneyden sonra tartıldığında kilo kaybına uğradığı kayıtlara geçmiştir.Bunların yanısıra hayatımızda karşılaştığımız her aksiliği nazar veya başka uğursuzluklara bağlamak dinen yanlıştır,onun için çalışıp didinmek ve ALLAH'a sığınmak gerekmektedir.

  NAZARIN VARLIĞININ DELİLLERİ

  Kur'andan deliller

1-''Doğrusu o kafirler Kur'an'ı işittikleri vakit az kalsın gözleri ile seni devireceklerdi''

  Fahrettin Razi ve Hazin'in beyanlarına göre Beni Esved kabilesinden gözünün değmesi ile meşhur kişileri,Resulluh'a baktırırlardı.Bu ayet bu hususta nazil olmuştur.

2-''Ve(Yakup aleyhisselam) dedi ki;''oğullarım,(mısır'a) bir kapıdan girmeyin,ayrı ayrı kapılardan girin.Ama ben (ne yapsam) Allah'ın takdir ettiği şeyi sizden geri çevirmem.Hüküm yalnız Allah'ındır.Ben yalnız Allah'a dayandım,dayananlarda yalnız O'na dayansınlar.''(1)

  Yakup(aleyhisselam) oğullarını Bünyamin ile beraber Mısır'a doğru yola çıkarmak için hazırlandığında,onlara hepsinin bir kapıdan girmelerini emretti.Çünkü Yakup(aleyhisselam) onlara göz değmesinden korkmuştu.Muhakkak ki,göz değmesi haktır.Biniciyi atından düşürür.

  Ama ben ne yapsam Allah'ın takdir ettiği hiçbir şeyi sizden geri çeviremem.Yani bu sakındırma Allah'ın kader ve kazasını elbette geri çeviremez.Çünkü Allah birşey dilerse ona karşı gelinemez ve engel olunamaz.

 ''Hüküm Allah'ındır.Ben O'na dayandım,dayananlarda O'na dayansınlar.''

nazardan korunmak
nazarı gidermek
nazar etkileri
nazar değmesi
kurşun dökmek
Etiketler: nazardan korunmak,nazarı gidermek,nazar etkileri,nazar değmesi,kurşun dökmek

Nazar-Nazar

medyum elife tel:

medyum elife hakkında

medyum elife

medyuma sor
medyum elife kişiye özel, 31.08.2016 'inde yazdı. "Büyü "
Merhabalar ben çok uzun zamandır kendimi hiç iyi hissetmiyorum gördüğüm rüyalar başıma gelen talihsiz olaylar ugursuzluk kismetsizlik beni bağlamış durumda hiç bir işim düzgün gitmiyor ne yaparsam yapiym sonuç alamıyorum güzel giderken bir anda bitiyor hersey bana yardım edin lütfen Size yalvariyorum daha da kötü ye gidiyor :((

medyum elife Sibel ordulu, 23.07.2016 'inde yazdı. "İş hayatım"
Slm hocam işlerim cok ters gıdıyo sıze bır bakım yaptırmak ıstıyorum ve ne yapılabılır bılgı almak ıstıyorum yardımınıza acıl ıhtıyacım var tşkler

medyum elife birşen, 23.07.2016 'inde yazdı. "aşk büyüsü"
merhaba hocam öncelikle ne kadar detaylı bilgiler vermem gerekiyor bilmiyorum ama benim sizden ricam yaklaşık 3 senedir birlikte olduğum ve evlilik yolunda olduğum adamı ömür boyu kendime aşık etmek ve sözümden çıkmamasını sağlamak. aldatma olayı yok ama yakaladığım bi kaç kaçamağı var başka kimseyi gözü görmesin istiyorum. yardımınızı rica ediyorum:(

medyum elife ---özel---, 13.04.2016 'inde yazdı. "---özel---"
Elife hanım luften bana yardimci olun. 13 senedir piskolojik hastayim. Hicbirseyden zevk almiyorum, odama kapaniyorum, hayata kustum, ailem butun olarak depresyondaymis gibi surekli tartisiyor, evin bereketi yok, okuluma isime gidemiyorum biraktim, vs vs. Bende veya ailemde buyu olduyunu dusunuyorum

medyum elife Mali_bg, 26.02.2016 'inde yazdı. "Huzur"
nedense sizin gibilere ne zaman sıkıstık ozaman ararız.siz hergün aranıp hal hatır sorulcak ınsanlarsınız.elife hocam en kısa zamanda yanınıza ugramaya calıscam tr geldıgımde allaha emanet olun.

medyum elife esra, 03.02.2016 'inde yazdı. "yardımcı oldunuz"
Geçen yıl ahımı alıp terk eden dönmeyen sevgilimi unutamıyorum.güvenim kalmadı kimseyi sevmiyorum maddi olarak gücüm az ve batak durumdayım demiştim size..hatırladınızmı.şimdi evliyim hocamm yaptığınız çalışmayla sevgilim bana evlenme teklifi etti.inanamıyorum nasıl bir güçtesiniz öyle.Allah sizi bize lutüf olarak göndermiş sanki.çok ama çok teşekkürlerrr.

medyum elife ---özel---, 28.01.2016 'inde yazdı. "en etkili garantili büyü"
merhaba, bana yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.başta garanti vermeyip, gerçekten işinizi garantili yapmanız beni oldukça mutlu etti.herkese tavsiye edeceğim bir medyumsunuz.ellerinizden öperim.

medyum elife başar duman, 23.01.2016 'inde yazdı. "işsiz"
selam hocam ben size başvurduğumda işsiz güçsüz bir başıma aldatılmış kazık yemiş biriydim.bana yaptığınız yaşam koçluğu beni o kadar zirveye taşıdıki.buradan herkese yazmak istedim.şimdi şirketim ve bir çok işyerim var.holding olma yolundayım.eminim bunuda başaracağız sizinle.adınız gibi teksiniz.en gerçek medyum hocasınız.Allah yolunuzu açık tutsun.nice başarılarınız hayırlı olsun inş.

medyum elife ayten , 22.01.2016 'inde yazdı. "acilen yardim "
Acilen yardima ihtiyacim var dediğimde gerçekten o kadar ilgilendinizki.ellerinizden öperim.bence en iyş medyum sizsiniz.

medyum elife ayşenur kaptan, 16.01.2016 'inde yazdı. "ellerinizden öperim"
Nisanlimdan ayrilmıstım.geri donmesini istiyordum bunun icin yapilacak şeyleri anlattınız başladık çalışmaya.herşey için teşekkür ederim.nişanlım geri döndü ve çoook mutluyuz.

medyum ziyaretci defteri Ziyaretçi defterini okumak için tıklayın.

medyum ziyaretci defteri

image

Asla bir hocaya danışmadan internette ve kitaplarda gördüğünüz büyüleri veya tılsımları yapmaya kalkışmayınız.
Kulaktan duyma bilgiler ile büyü yapmaya tılsım yapmaya kalkışmayın. Bunun sonucunda kendinize büyük zararlar verebilirsiniz.