image

Nazar(İsabet-i Ayn); Arapça bir kelime olup dilimize yerleşmiştir. Türkçe manası Kötü Göz demektir. Nazar bilimsel olarak ta kanıtlanmış; İnsan bünyesinden yayılan zararlı ışınların beyin gücüyle beraber belli bir yere odaklanması sonucu, canlı veya cansız nesneleri olumsuz yönde etkilediği klinik deneylerle konunun uzmanları tarafından açıklanmıştır. Bazı kişilerde bu güç öylesine yoğundur ki gittikleri yada gördükleri yere bir karabasan gibi çökerler. Uğursuzluk bu kişilerde doğuştan vardır. Bazı kişiler ise isteseler bile kötü gözle bakamazlar. Ayrıca yine kimi kişiler nazara meyilli olduklarından çok kalay etkilenirler.

DEVAMINI OKU

Cifr İlmi

Dinlerde Kutsal Kitaplarda sifre kullanmak Yahudilik ve Hiristiyanlik Dinlerinde uygulanan bir usuldür. Islam’ da Kur’ an da sifre ve gizli bir Kehanet bilgisi saklanmistir. Kur’an-i Kerim siradan insanlara Allah’hi daha iyi tanimalarina ve alim olanlarada gizli bilgiye sevk etmek için gönderilmis bir kitaptir. Onda sifre, rumûz gibi gizli seyler aramak gelecekten haberler çikarmak Kur’an-in ana gayesine ters düsmemektedir. Yahudilik ve Hiristiyanlik’ ta kullanilan ve Kabalistik hareketin öncülüğünde Tevrat’ in bir yorumu olan Zohar’ da Harflerin sirlarina dayanan bir ilimden söz edilmekte ve bu Kabalistlerin en önemli kitaplarindan biri olan Sepher Yetzirad’ da izah edilmistir.

Musa’ nin yakinlarina ögrettiği “ilmi esrar” ve Hiristiyan Din Kültüründe Augustinius gibi dini önderlerin yazilarinda “Cifr” ilmi ne dair bir çok örnek gösterilmistir. Islam da ilk defa sii çevrelerde ortaya atilmis ve Hz. Ali’ nin Kur’an-in batinî manalarini Hz. Muhammet’ den öğrenmis ve insanlarin ihtiyaci olan bütün bilgileri kuzu veya oğlak derisine yazarak El – Cefr ve El – Câmia adli iki eser ortaya çikarmistir. ve yine bu kitaplarda yazili bilgilerle Bütün eski peygamberlere verilen gizli bilgiler ile kiyamete kadar olan sürede meydana gelecek hadiseler burada belirtilmekte ve bunlara karsi alinacak çözümlerde yazilmistir. Ancak bu bilgileri Ehli – beyt dediğimiz alim ve ileri gelen imamlar çözebilecek Rumûz ve sifrelerle doludur.

Ama bazi sii kaynaklara göre yukarida belirtilen kitaplari yazarak Cifr ilmini kuran Cafer-i Sadik’ dir. Cafer’in talebesi olan sonradan Islam adet ve kurallarinin disina çikip kendini Tanrilastiran ve sianin Ismailiyye kolunu kuran Ebu’l-Hattâb El – Esedi bu kitabi temel olarak kabul etmistir. Cifr ilminden 9 ncu yüzyilda Bağdat’ta yasamis Dünya ca ünlü islam alimlerinden Abu-mas’har Bu günkü Kullanillan Astrolijiyi gelistirilimisdir.

Cifr ilmine göre varliklarla harfler arasinda gizli bir iliski vardir. Arap alfabesini meydana getiren 28 harf semsi ve kameri olmak üzere ikiye; Ebced’ eki siraya göre ilk yedisi ates, ikinci Yedisi hava. Üçüncü yedisi su ve dördüncü yedisi ise toprak olmak üzere dörde ayrilir. Harflerin kullanisi onlara verilen bu manalara göre değerlendirilir. Yine ebced siralamasina göre bu harflere sayisal değerler verilir. Ve bu sayilara verilen rumûzlar la olan iliskilerini manalandirirlar. Daha sonra Muhyiddin ibn Arabi harflerle varliklar arasinda siki bir iliski olduğunu söylemis ve harflerin sirlarina Vakif olan kimsenin istikbalde vuku bulacak bütün olaylari kesfedebileceğini belirterek El Futuhatu’ l Mekkiye adli eserinde harflerin değerlerine genis yer ayirmistir.

Bu Hesap yöntemi çok eski tarihlere kadar uzanan ve daha henüz Kuran indirilmeden önce kullanimi çok yaygin olan bir yazim seklidir. Arap tarihinde geçen bütün hadiseler harflere rakam değeri verilerek yazilirdi ve böylece olayin geçtiği tarih te kayda alinirdi.Bu tarihler her kullanilan harfin özel rakam değerlerinin toplanmasiyla elde ediliyordu.

Ebced Hesabi diye adlandirilan bu ilme göre “ebced, hevvez, hutti, kelemen” kelimelerinde ilk harfin değeri bir, ikinci harfin değeri iki seklinde onuncuya kadar harflerin değeri birer birer artirilir. Onuncu harften itibaren sirasiyla harfler onar onar artirilir, Yüz değerini tasiyan harften itibaren de her harfin değeri Yüzer yüzer artirilir, Böylece son harf bin değerindedir. Zamanla ayri ayri harfler rumûz gibi kullanilirak bunlardan mana çikarma aliskanliği doğdu ve bu suretle “Ilmu’Cefr” tabiri “Ilmu’l – Huruf” manasinda kullanilmaya baslandi.

 

MEDYUM ELİFE TELEFONLARINIZI BEKLİYOR :  0541 232 2 333
Etiketler: cifr ilmi,cifr nedir,cifr yapmak

Dua-Cifr İlmi

medyum elife tel:

medyum elife hakkında

medyum elife

medyuma sor
medyum elife kişiye özel, 31.08.2016 'inde yazdı. "Büyü "
Merhabalar ben çok uzun zamandır kendimi hiç iyi hissetmiyorum gördüğüm rüyalar başıma gelen talihsiz olaylar ugursuzluk kismetsizlik beni bağlamış durumda hiç bir işim düzgün gitmiyor ne yaparsam yapiym sonuç alamıyorum güzel giderken bir anda bitiyor hersey bana yardım edin lütfen Size yalvariyorum daha da kötü ye gidiyor :((

medyum elife Sibel ordulu, 23.07.2016 'inde yazdı. "İş hayatım"
Slm hocam işlerim cok ters gıdıyo sıze bır bakım yaptırmak ıstıyorum ve ne yapılabılır bılgı almak ıstıyorum yardımınıza acıl ıhtıyacım var tşkler

medyum elife birşen, 23.07.2016 'inde yazdı. "aşk büyüsü"
merhaba hocam öncelikle ne kadar detaylı bilgiler vermem gerekiyor bilmiyorum ama benim sizden ricam yaklaşık 3 senedir birlikte olduğum ve evlilik yolunda olduğum adamı ömür boyu kendime aşık etmek ve sözümden çıkmamasını sağlamak. aldatma olayı yok ama yakaladığım bi kaç kaçamağı var başka kimseyi gözü görmesin istiyorum. yardımınızı rica ediyorum:(

medyum elife ---özel---, 13.04.2016 'inde yazdı. "---özel---"
Elife hanım luften bana yardimci olun. 13 senedir piskolojik hastayim. Hicbirseyden zevk almiyorum, odama kapaniyorum, hayata kustum, ailem butun olarak depresyondaymis gibi surekli tartisiyor, evin bereketi yok, okuluma isime gidemiyorum biraktim, vs vs. Bende veya ailemde buyu olduyunu dusunuyorum

medyum elife Mali_bg, 26.02.2016 'inde yazdı. "Huzur"
nedense sizin gibilere ne zaman sıkıstık ozaman ararız.siz hergün aranıp hal hatır sorulcak ınsanlarsınız.elife hocam en kısa zamanda yanınıza ugramaya calıscam tr geldıgımde allaha emanet olun.

medyum elife esra, 03.02.2016 'inde yazdı. "yardımcı oldunuz"
Geçen yıl ahımı alıp terk eden dönmeyen sevgilimi unutamıyorum.güvenim kalmadı kimseyi sevmiyorum maddi olarak gücüm az ve batak durumdayım demiştim size..hatırladınızmı.şimdi evliyim hocamm yaptığınız çalışmayla sevgilim bana evlenme teklifi etti.inanamıyorum nasıl bir güçtesiniz öyle.Allah sizi bize lutüf olarak göndermiş sanki.çok ama çok teşekkürlerrr.

medyum elife ---özel---, 28.01.2016 'inde yazdı. "en etkili garantili büyü"
merhaba, bana yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.başta garanti vermeyip, gerçekten işinizi garantili yapmanız beni oldukça mutlu etti.herkese tavsiye edeceğim bir medyumsunuz.ellerinizden öperim.

medyum elife başar duman, 23.01.2016 'inde yazdı. "işsiz"
selam hocam ben size başvurduğumda işsiz güçsüz bir başıma aldatılmış kazık yemiş biriydim.bana yaptığınız yaşam koçluğu beni o kadar zirveye taşıdıki.buradan herkese yazmak istedim.şimdi şirketim ve bir çok işyerim var.holding olma yolundayım.eminim bunuda başaracağız sizinle.adınız gibi teksiniz.en gerçek medyum hocasınız.Allah yolunuzu açık tutsun.nice başarılarınız hayırlı olsun inş.

medyum elife ayten , 22.01.2016 'inde yazdı. "acilen yardim "
Acilen yardima ihtiyacim var dediğimde gerçekten o kadar ilgilendinizki.ellerinizden öperim.bence en iyş medyum sizsiniz.

medyum elife ayşenur kaptan, 16.01.2016 'inde yazdı. "ellerinizden öperim"
Nisanlimdan ayrilmıstım.geri donmesini istiyordum bunun icin yapilacak şeyleri anlattınız başladık çalışmaya.herşey için teşekkür ederim.nişanlım geri döndü ve çoook mutluyuz.

medyum ziyaretci defteri Ziyaretçi defterini okumak için tıklayın.

medyum ziyaretci defteri

image

Asla bir hocaya danışmadan internette ve kitaplarda gördüğünüz büyüleri veya tılsımları yapmaya kalkışmayınız.
Kulaktan duyma bilgiler ile büyü yapmaya tılsım yapmaya kalkışmayın. Bunun sonucunda kendinize büyük zararlar verebilirsiniz.